Mistrovství ČR a Šilhánkův Memoriál 2019

Lodní třída Vaurien pro své Mistrovství ČR využívá sdružení se Šilhánkovým memoriálem již posedmé. MČR bylo zahájeno v pátek 28. června. Startovní listina obsahovala 16 lodí, z toho dvě byly se slovenskou posádkou. Na vodu lodě vypluly až po poledni, když byl vítr způsobilý pro závodění, co se týká síly. Směr větru ale zlobil, závodní komise ale stihla odstartovat a dokončit tři rozjížďky. Ve čtvrté rozjížďce ale vítr slábl a nebylo jisté, zda vítr bude foukat i nadále.

Pohár o Velké Dářko 2019

Poslední závody finnů na Velkém Dářku se konaly v letech 2000 – 2007 a to jen díky spolupráci našeho klubu a jachtklubu Pardubice na závodech „Štít města Pardubic“. V roce 2017 jsme byli pořadateli závodu veteránů v LT Finn. Na letošní pohárový závod LT Finn se přihlásilo 25 lodí, což je velmi slušná účast a dle vyjádření závodníků se drží stále plus mínus v těchto mezích.

Veteran Cup Finn 2017

23. až 25. června 2017 se na Velké Dářko opět vrátil závod veteránů v lodní třídě Finn. Poprvé jsme tento závod pořádali v srpnu 1995.

Na letošní závod, který je neoficiálním Mistrovstvím ČR a také společenskou akcí pro veterány se přihlásilo 15 závodníků. První den, v pátek, Dářko poskytovalo výborné větrné podmínky. Vítr foukal ze severozápadu, dopoledne o síle 12-14 m/s, odpoledne při startu první rozjížďky to bylo 10-12 m/s. Tento vítr postupně slábl až na konečných 6 m/s v poslední třetí páteční rozjížďce.

Bambusová regata 2012

Ve dnech 14.-15.7. 2012 se na Velkém Dářku konal závod lodní třídy Optimist, který byl pomyslnou tečkou za proběhlým soustředěním mladých závodníků. Na startu závodu se sešlo hojné množství lodí - celkem 49.

Závod Mladých Nadějí 2012

V polovině soustředění mládeže se ve dnech 7.-8.7. 2012 konal již tradiční závod, kterého se účastnilo hojné množství závodníků v lodních třídách Optimist (44), Evropa (16), Laser Radial (7) a Laser 4.7 (5). Počasí o víkendu přálo spíše opalování a koupání než jachtingu, ale nakonec se v mírném větru podařilo odjet celkem 5 rozjížděk.

Šilhánkův memoriál 2012

Tradiční závod plachetnic Šilhánkův memoriál měl o víkendu 30. června až 1. července 2012 47. ročník. Byl vypsán pro lodní třídy Evropa, Laser Radial a Vaurien. Všechny třídy mají tento závod zařazen do hodnocení soutěže o Český pohár. Povětrnostní podmínky prověřily schopnosti jak závodníků, tak rozhodčích. Teplé počasí, slunečno až oblačno a mírný vítr z jihovýchodu o síle 3 – 6 m/s umožnily v sobotu dokončit pouze 2 rozjížďky. Neděle jachtařům nepřála, ranní vítr se změnil na 0, což snad poprvé v historii závodů nebylo v možnostech ZK dodržet vypsaný koeficient 4.

Májový pohár 2012

Zahájení jachtařské sezóny na Velkém Dářku proběhlo v režii pořadatelů z jachtklubu Velké Dářko. Na hladině rybníka plachtilo celkem 37 lodí v  LT Optimist, Laser 4.7 a Cadet. Počasí se v sobotu a neděli 19.-20. května 2012 přiblížilo předpovědi, a vyhovovalo spíše zkušenějším jachtařům. Slunečné, ale chladné počasí a nárazový vítr bylo nad síly těch mladších, je ale třeba i v těchto podmínkách získávat zkušenosti. Celkem se odjelo 7 rozjížděk.