Czech Supercup 2020 - Pohár Vysočiny

Pořádání mezinárodního závodu série Supercup se již podruhé vrací na Velké Dářko. Závod proběhne v rámci Poháru Vysočiny, který se bude konat 4. - 5. 7. 2020. Závod se organizuje pro třídy Bic Techno 293 a Raceboard. Podrobnosti můžete najít v přiloženém vypsání.

The Czech Supercup will be held again on Velké Dářko lake. The competition will take place from 4th to 5th July 2020 for classes Bic Techno 293 and Raceboard. You can find details in attached Notice of Race.

Pohár Vysočiny 2019

O víkendu 15. - 16. června 2019 se na na Velkém Dářku opět závodilo. Tradiční závod windsurferů uvítal závodníky v dalším kole Českého poháru s koeficientem 7. Na start se postavilo 14 windsurferů, převážně pokročilejšího věku. Proto se ČWA před lety rozhodla o doplnění závodního pole mládeží v tomto zajímavém a dříve se rychle rozvíjejícím sportu. Pro děti a mládež byla celosvětově vyvinuta nová lodní třída – Bic Techno 293.

24 hodin Velkého Dářka 2018

Tradiční „čtyřiadvacítka“ se konala na Velkém Dářku od soboty 4. srpna 2018. Na start dorazili závodníci v obvyklém složení a mimořádně přijeli na návštěvu také soupeři z Polska.

V sobotu ve 12 hodin se mělo jako obvykle startovat, ale vítr letos nějak „nespolupracoval“. Točil se z různých směrů a občas také vůbec nefoukal. Čekalo se do 19 hodin a pak nezbylo nic jiného než odložit závodění na další den.

Pohár Vysočiny 2017

24. ročník windsurferského závodu Pohár Vysočiny uspořádal Yacht Club na Velkém Dářku ve dnech 17. až 18. června 2017. Závod je vypsaný pro lodní třídy Raceboard a Bic Techno 293 jako republikový Český pohár v koeficientu 7. Druhá zmíněná třída je určená pro žákovské až juniorské kategorie z jasného důvodu. Průměrný věk kategorie dospělých se posunoval stále výš, a bylo třeba přitáhnout do atraktivního sportu mládež.

Pohár Vysočiny 2016

Víkend 18.-19. června byl vyhrazen závodníkům ve windsurfingu. Závod byl vypsán jako Český pohár pro plováky Raceboard a pro nově vznikající mládežnickou třídu Bic Techno 293. Účast byla v obou třídách slušná, plováků Rac bylo 20 a ve třídě Bic bylo 14 plováků. Předpověď počasí slibovala hezké a na Vysočinu docela teplé počasí.

Velká cena Dářka 2012

Tradiční série závodů ve windsurfingu pokračovala druhým závodem Velká cena Dářka. Krajský přebor kraje Vysočina v LT Rac, který bývá tradičně součástí tohoto závodu, nebylo možno uskutečnit, protože většina závodníků z kraje odcestovala do Finska na mistrovství světa této LT. Na loděnici YC Velké Dářko přijelo závodit o víkendu 16.-17. června 15 surferů v LT Rac.

Pohár Vysočiny 2012

Pořadatelé z Yacht Clubu Velké Dářko o víkendu pokračovali v sérii závodů prvním závodem surferů. Termínové kolize závodů a špatná předpověď na víkend bylo příčinou, že na Velké Dářko se v sobotu a neděli 9. a 10. června 2012 přihlásilo pouze 11surferů v lodní třídě Raceboard (RAC).