Pohár Vysočiny 2019

O víkendu 15. - 16. června 2019 se na na Velkém Dářku opět závodilo. Tradiční závod windsurferů uvítal závodníky v dalším kole Českého poháru s koeficientem 7. Na start se postavilo 14 windsurferů, převážně pokročilejšího věku. Proto se ČWA před lety rozhodla o doplnění závodního pole mládeží v tomto zajímavém a dříve se rychle rozvíjejícím sportu. Pro děti a mládež byla celosvětově vyvinuta nová lodní třída – Bic Techno 293.

Pohár o Velké Dářko 2019

Poslední závody finnů na Velkém Dářku se konaly v letech 2000 – 2007 a to jen díky spolupráci našeho klubu a jachtklubu Pardubice na závodech „Štít města Pardubic“. V roce 2017 jsme byli pořadateli závodu veteránů v LT Finn. Na letošní pohárový závod LT Finn se přihlásilo 25 lodí, což je velmi slušná účast a dle vyjádření závodníků se drží stále plus mínus v těchto mezích.

Májový pohár 2019

Jachtaři zahájili sezónu na Velkém Dářku v lodní třídě Evropa, Optimist a Laser 4,7. První den, v sobotu 18. května vál solidní vítr z jihovýchodu v rozmezí 6 – 12 m /s. Na závodní trať se vydalo 18 Evrop, 24 Optimistů a 3 Lasery. Pro Evropy byl vypsán pohárový závod, zbytek závodil o regionální pohár.

24 hodin Velkého Dářka 2018

Tradiční „čtyřiadvacítka“ se konala na Velkém Dářku od soboty 4. srpna 2018. Na start dorazili závodníci v obvyklém složení a mimořádně přijeli na návštěvu také soupeři z Polska.

V sobotu ve 12 hodin se mělo jako obvykle startovat, ale vítr letos nějak „nespolupracoval“. Točil se z různých směrů a občas také vůbec nefoukal. Čekalo se do 19 hodin a pak nezbylo nic jiného než odložit závodění na další den.

Mistrovství České republiky LT Vaurien a Šilhánkův memoriál – 2018

Poslední dny června patří na Velkém Dářku již dlouho dvojici jachtařských závodů. Mistrovství ČR v LT Vaurien je třídenní, začíná se tedy již v pátek. Do závodu se přihlásilo 10 lodí. Vaurien je dvouposádková loď, tzn. 20 členů posádky, muži i ženy. Závodníci odstartovali po slavnostním zahájení v 11:30 hodin. Vítr byl, co se týká síly, docela příznivý o síle 6 – 10 m/s, ale směr se často měnil ze SZ na S. V pátek se odjely nonstop 4 rozjížďky.

Pohár Vysočiny 2018

16. - 17. června se na Velkém Dářku konal již 25. ročník windsurferského závodu. Jubilleum jsme ale neoslavili vyhovujícím větrem. V sobotu se po 12. hodině držel vítr o rychlosti 2 m/s. Závodní komise se odhodlala pustit na vodu Bic Techno. Podařilo se odjet 2 rozjížďky. Po odstartování jejich druhé rozjížďky se zdálo, že vítr bude přát i raceboardům. Závodní komise je tedy odstartovala, ale vítr pak slábl a první rozjížďka Raců byla zrušena. Následovala přestávka, čekalo se na stabilnější a silnější vítr. Po 15. hodině odstartovaly Bicy a Racy na dvě rozjížďky.

Májový pohár 2018

Žďárská pouť a první jachtařské závody na Velkém Dářku sdílejí stejný termín již několik let. Předpověď počasí na víkend 12. - 13. května slibovala teplé počasí, oblačno, a bohužel slabý vítr. Ten jakoby odpočíval po předchozí hojnosti a síle.

Bambusová regata 2017

Po soustředění třídy Optimist se v termínu 15. - 16. července konal další závod - Bambusová regata. Závod byl vypsán jako Český Pohár pro třídy Optimist a Laser 4.7. V Optimistech se přihlásilo celkem 79 a v Laserech 13 lodí. V sobotu bylo chladnější počasí a vítr kolem 4 - 8 m/s ze severozápadu, který se však postupně měnil na severní směr. Po dvou rozjížďkách se přehnal déšť a vítr ustal, takže komise poslala všechny na břeh, aby si mohli odpočinout a posilnit se např. jídlem v baru.

Šilhánkův memoriál

Závod plachetnic s tradicí 53 ročníků začal až v sobotu 1. července a byl vypsán pro LT Evropa a Laser Radial. Tento závod je trvale součástí série závodů o republikový Český pohár. Přihlásilo se 26 Evrop a 13 Laserů. Vítr byl přibližně stejných směrů a síly jako v pátek, čehož bylo možno využít k dokončení 4 rozjížděk nonstop. Pokračování rozjížděk Evrop a Laserů v neděli bylo ve znamení téměř ideálních podmínek. 8 – 12 m/s a stálý severozápad. Směr se postupně stáčel lehce na západ, trať byla podle toho upravena.