Přeskočit na obsah

Letní soustředění mladých jachtařů 2013

Soustředění 2013Yacht Club Velké Dářko pořádá letní soustředění mladých jachtařů na Velkém Dářku. Pro lodní třídu Optimist začíná soustředění středou 3.7.2013 a končí v pátek 12.7.2013. Pro lodní třídu Evropa a Laser 4,7 začíná soustředění v úterý 2.7.2013 a končí v neděli 7.7.2013. Soustředění je určeno pro začínající i pokročilé jachtaře v lodní třídě Optimist a pro mládež, která přechází na jinou lodní třídu např. Laser 4,7 a Evropa.

Soustředění je zaměřeno na společný trénink, zařazení dětí do kolektivu, prohlubování znalostí v oblasti jachtingu. Děti budou rozděleny dle zkušeností do skupin k jednotlivým trenérům. Starší mládež bude mít upravený program dle svého věku. Soustředění je otevřeno pro všechny děti a mládež, kteří mají rádi jachting a je pořádáno formou táborového typu. Ubytování ve vlastních obyt.autech, stanech, přívěsech apod. Stravování je zajištěno dovozem na klub. Areál loděnice je uzavřený.

Nástup na soustředění pro lodní třídu Optimist je v úterý večer 2.7.2013, kdy si trenéři přeberou děti. Ukončení  je v pátek 12.7.2013 odpoledne. V průběhu soustředění se děti zúčastní závodu Mladých nadějí s koeficientem Q-4K, E-4K, a L47-4K. Po soustředění následuje další závod pod názvem Bambusová regata s koeficientem Q-3M.
Evropáři začínají s tréninkem v úterý 2.7.2013 (pondělí je odpočinkové po závodech) a končí v neděli 7.7.2013 večer, z důvodu odjezdu na Slezskou Hartu.

Místo konání: Yachtclub Velké Dářko

Termín:

LT Evropa, Laser 4,7: 2. – 7. 7. 2013 možnost prodloužení do pátku
LT Optimist: 3.7.-12.7. 2013

Ubytování: V uzavřeném areálu loděnice ve vlastním stanu, přívěsu nebo autě, omezený počet pokojů (asi dva tj.6+4) pro nejmenší.

Stravování: Je zajištěno dovozem z jídelny a bude podáváno na klubovně.

Sport: Povinné rozcvičky, pinpong, beton. a antukové hřiště, stolní fotbal, kola apod.

Kultura a zábava: Zábavní centrum Vagón, sauna, výlety na kole, soutěže.

Technické zabezpečení: Motorové čluny, startovní prám.

Upomínkový předmět: překvapení

Cena: Celková cena pro LT Optimist je 4500 Kč. (450 Kč/den). V případě příspěvku od ALT Q se celková cena sníží.
 Pro LT E a LT L4,7 je cena 2700 Kč, pro členy ALT Evropa sleva 500 Kč (2200 Kč). V ceně je započítáno stravování, ubytování, trénink, startovné a pojištění účastníka), nic dalšího se neplatí.
                      
Přihlášky a kontakt: Prosím o zaslání přihlášky do 10.6.2013 z důvodu zajištění pojištění dětí na kafkar@iol.cz, veškeré informace o YC Velké Dářko naleznete na /. Neváhejte se na cokoli zeptat, můžete psát nebo volat na tel. 602 528 190 p.Richard Kafka.

Vybavení dětí: Povinné – určitě loď v provozuschopném stavu, jachtařské i nejachtařské vybavení, oblečení, boty, holínky, vestu, neopren, sluneční brýle, kartičku pojišťovny apod. Funkční kolo a helmu na cyklovýlety po okolí. Jak jistě víte, počasí je u nás zrádné a mokré, takže teplé prádlo.

Děti by měli umět plavat, měli by zvládnout základní vedení lodě, protože to pak strašně zdržuje ostatní, když se velké množství síly musí vkládat pro tyto děti. Po předchozích zkušenostech je nutné mít jachtařské oblečení na vodu (boty, bundu a kalhoty), není možné dítě poslat pouze s vestou. Věk dítěte je ideální až začne školní docházku, aby zvládalo základní návyky.
Další informace pošlu e-mailem před začátkem.

Za YC Velké Dářko zve Richard Kafka

Napsat komentář