Přeskočit na obsah

Bambusová regata 2015

  • od

Závod Bambusová regata se o víkendu 11.-12.7.2015 pořádal pro závodníky v mládežnických lodních třídách Optimist a Laser 4.7. V pátek, den před závodem, přecházela přes republiku fronta ze severozápadu s dostatkem větru a na sobotu už větru moc nezůstalo. Dopoledne a část odpoledne tak proběhlo ve znamení čekání na vítr, opalování a jiného lelkování.

Okolo 15. hodiny se vítr trochu rozfoukal, závodní komise stáhla vlajku odkladu, postavila trať a závodníci vyrazili na vodu. Naštěstí se odjely tři rozjížďky v hraničních podmínkách větru okolo 2-4 m/s. K večeru pak vítr utichl.

V neděli dopoledne byla první rozjížďka zpočátku odložena, ale asi o půlhodinu později začal vát vítr ze severozápadu o síle 5 m/s. Oboum lodním třídám se podařilo odjet další rozjížďku. Další, celkově pátou rozjížďku, však dokončily jen Lasery, protože Optimistům se nenadále změnil vítr ze směru od Padrtin a jejich rozjížďka musela být přerušena. Vzhledem k počtu odjetých rozjížděk, nestálému větru a blížící se 13. hodinou se závodní komise rozhodla dále nestartovat a závodníci odjeli na břeh, kde si pak sbalili svoje náčiní. Následovalo vyhlášení vítězů, po kterém všichni vyrazili domů a jak to již bývá zvykem, začalo silněji foukat.

Napsat komentář