Přeskočit na obsah

Pohár Vysočiny 2015

  • od

Další závod, který pořádal jachtklub na Velkém Dářku patřil windsurferům. Do závodu se přihlásilo 18 plováků v LT Rac. Počasí nebylo tentokrát přívětivé jako loni.

Teplota okolo 10 stupňů Celsia a déšť přinutila surfery a především rozhodčí na vodě se náležitě obléci až navléci. Také slibovaný vítr se opozdil a po odkladu startu vyplula závodní komise až ve 13 hodin. Vítr dosahoval rychlosti 5 až 8 m/s, směr se držel v určitých tolerancích od severozápadu. Za těchto podmínek se odstartovaly 3 rozjížďky nonstop. Pak se přihnal velký mrak, déšť a vichřice, závod byl přerušen. Po této pauze nastala další pauza díky slabému větru a jeho měnícímu se směru. Trať byla několikrát upravována. Před 17. hodinou byla odstartována 4. rozjížďka za slabšího větru od západu. Po této rozjížďce závodní komise odjela na břeh a to bylo pro sobotu 20. června vše.

V neděli 21. června zataženou oblohu brzy vystřídalo oblačno a slunce. Vítr se ustálil na 5 až 7 m/s a šel ze severozápadu. Na poslední celkově 8. rozjížďku vítr ještě zesílil a v nárazech dosahoval až 12 m/s.  Díky tomu se odjely další 4 rozjížďky, čímž se naplnil vypsaný počet rozjížděk.

Absolutní pořadí v závodu LT RAC:

1. Kamenský Radim – YCVD
2. Kučera Petr jun. – Rapid Brno
3. Slíva Jakub – Yacht Club Nechranice

Pořadí v závodu LT RAC v divizi Grand Master:

1. Pospíšil Martin – Jachtklub Brno
2. Slíva Martin – ČWA
3. König Josef – Plzeň

Pořadí v závodu LT RAC v divizi Veteran:

1. Mielec Lubomír – Jachting TJ Palkovice
2. Vrána Petr – Rapid Brno

Pořadí v závodu LT RAC v divizi Super Veteran:

1. Kučera Petr st. – Rapid Brno
2. Haubold Petr – TJ Delfín Jablonec
3. Koblasa Stanislav – Lokomotiva Cheb

Napsat komentář