Přeskočit na obsah

Závod mladých nadějí 2015

  • od

Na Velkém Dářku se od soboty 4. července 2015 konal závod pro lodní třídy Laser 4.7, Evropa a Optimist. Tento závod probíhal v polovině soustředění mládeže, které se již tradičně organizuje vždy první dva týdny v červenci. Třída Laser 4.7 měla tento závod vyhlášen jako pohárový závod, ostatní třídy pouze jako krajský přebor.
V optimistech se přihlásilo nejvíce mladých závodníků – celkem 33. Laserů bylo 14 a Evrop 10. Závod měl i zahraniční účast – 2 závodníky z Kuvajtu.
Počasí bylo na Dářkovské poměry nezvykle teplé a vítr byl spíše slabší do 4 m/s z jihovýchodu. Brzo po nástupu se závodní komise vydala na vodu. Ve slabém větru se podařilo odjet 2 rozjížďky. Pro optimisty byla trať ve slabém větru příliš dlouhá, takže byly jejich rozjížďky vždy zkráceny – jednou na návětrné bílé bojce a jednou na červené závětrné bojce. Byla odstartována i 3 rozjížďka, ale ta musela být zrušena pro slabý vítr.
Následovala pauza na pozdní oběd a odpoledne se závodní komise vydala znovu na vodu v očekávání příchozího větru. Ten si bohužel hrál na schovávanou a tak se před 18. hodinou komise rozhodla, že se již nebude startovat a vyslala závodníky na břeh.
V neděli všichni netrpělivě čekali na příchod větru, ale ten se bohužel nedostavil. Nezbylo nic jiného než závod ukončit i když byly odjety jen 2 rozjížďky.
Po 15. hodině byly vyhlášeny výsledky. Část závodníků poté odjela domů, ale většina zůstala na pokračujícím soustředění.

 

Napsat komentář